Liket på fiket – teater och middag
- Från: 525 kr
- Stadsmissionens Café (Öppnas i ett nytt fönster)
- Arrangör: Johker Scenkonst
Liket på fiket är en revy-liknande komedi som utspelas på ett litet café.
Caféets stamgäst Arne dör under märkliga omständigheter och personalen gör allt de kan för att bli av med liket utan att dra uppmärksamheten till sig, något som hela tiden blir svårare och svårare när caféets originella kunder dyker upp. Historien berättas med sketcher och sånger.
I pauserna serveras publiken med trerätters middag och det finns möjlighet att köpa öl eller vin till maten.
Perfekt sätt att umgås för kompisgänget, kollegorna, after-work etc!
Fler datum
Liket på fiket – teater och middag
Liket på fiket – teater och middag
Liket på fiket – teater och middag
Tänk på att du ofta kan gå, cykla eller åka kollektivt till din evenemangsupplevelse i Linköping.
Besök ostgotatrafiken.se för information om kollektivtrafiken! Det är ofta även smidigt att ta sig till andra delar av kommunen med kollektivtrafiken, se ostgotatrafiken.se för resinformation.
När du anländer med tåg till Linköping
Från Linköpings Resecentrum avgår de flesta bussarna för att ta sig vidare inom kommunen. Från Linköpings resecentrum är det endast en kort promenad in till city!
Tips! Ta del av Linköpings cykelkarta! Här hittar du Linköpings cykelkarta
Hitta till Stadsmissionens Café
Kunde inte hitta några poster
Försök med en annan filtrering eller sökning
Boende, mat & aktiviteter
Bo och lev gott när du är på evenemang i Linköping